Братство ЙосафатаНовини

«Щоб усі були одно»: у стінах семінарії відбулася науково-практична конференція про св. свщмч. Йосафата Кунцевича

У п’ятницю, 10 листопада, брати-семінаристи, які є учасниками братства свщмч. Йосафата, провели науково-практичну конференцію, присвячену вшануванню 400-річниці з дня мученицької смерті священномученика Йосафата Кунцевича – українського святого, подвижника Церкви Христової, який є покровителем Івано-Франківської духовної семінарії.

За традицією, на початку заходу відбулася молитва, а опісля до спільноти звернувся ректор семінарії – о. Тарас Путько, який наголосив, що конференція окрім наукового виміру, матиме ще й практичний аспект, який полягає у наслідуванні св. Йосафата у своєму житті.

«Це була людина, яка щодня прагнула до досконалості, не боялася праці, труднощів. Тому кожному семінаристу та всім настоятелям формаційного закладу слід максимально перейнятися тими чеснотами, які мав священномученик Йосафат», – наголосив ректор.

Спершу зі вступним словом звернувся бр. Тарас Котик, голова семінарійного парламенту, який зазначив, що в сучасних обставинах ми повинні розуміти, що освіченість, побожність та мудрість, які були притаманні св. Йосафату, – є неодмінними рисами для кожного священнослужителя.

Опісля бр. Володимир Бурдиляк розповів спільноті про дитинство юного Йосафата, яке було сповнене великою любов’ю до Бога. Відтак семінарист розповів про зростання у монашому покликанні та безперервне служіння Богові, а також про внутрішнє життя у чернечій спільноті Чину Святого Василія Великого.

Наступним доповідав бр. Дмитро Нагорняк, розповідаючи про душпастирську діяльність, а згодом про служіння в ролі ігумена та архимандрита, про духовне проповідництво, яке стало головним знаряддям у боротьбі з нез’єдиненими християнами.

Далі бр. Мар’ян Дорошенко доповів про єпископське служіння, яке було доволі насиченим і сповненим різного роду випробовувань. Доповідач зазначив про його велику жагу до позитивних змін у Полоцькій Архієпархії.

Пізніше бр. Володимир Бурдиляк доповів про мученицьку смерть у Вітебську, а також про чуда й небесні знаки, які відбувалися після його вбивства. Крім того, брат-семінарист розповів про посмертну славу священномученика.

Відтак бр. Тарас Котик наголосив на подальшій долі нетлінного тіла св. свщмч. Йосафата, яке протягом кількох століть побували у різних державах Європи, а кінцевою зупинкою його спочинку стала Базиліка св. Петра у Римі.

Наприкінці зустрічі віцеректор семінарії о. Василь Михнюк від імені всієї спільноти щиро подякував доповідачам за цікаву й пізнавальну конференцію, адже кожен присутній міг збагатитися побожністю та подвижництвом семінарійного покровителя.

Завершилася конференція молитвою «Під Твою милість».

Стаття – бр. Юрій Гураль
Фото – бр. Назар Лемик
Інформаційний центр ІФДС