Новини

У головній святині міста відбулась подячна Архієрейська Літургія

У четвер, 9 листопада, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин святкує своє 64-ліття. З цієї нагоди в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, що у місті Івано-Франківськ, відбулась подячна Архієрейська Літургія, яку очолив Митрополит Володимир у співслужінні Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії Владики Миколи Семенишина та Єпископа-помічника Коломийської Єпархії Владики Петра Голінея.

До урочистого моління також доєдналися чисельно зібрані священнослужителі з різних єпархій УГКЦ, духовенство Івано-Франківської Архієпархії, спільнота Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата та академії Івана Золотоустого, працівники Архієпархіальних структур, сестри-монахині, вірні, мешканці міста та представники влади.

Архієрейську Літургію, яку очолив Владика Володимир, своїм співом супроводжував семінарійний октет.

У часі подячного богослужіння Владика Микола Семенишин виголосив проповідь, у якій роздумував над чеснотою вдячності:

«Подяка – це своєрідне повернення Богу всього, що Він нам дає. Саме в подяці до Бога людина по-справжньому розкривається як особистість».

Відтак Єпископ-помічник подякував Митрополиту Володимиру за батьківську опіку та турботу, якими він обдаровує кожну людину:

«Сьогодні ми зійшлися сюди до Архікатедрального собору Воскресіння Христового для того, щоб дякувати Господеві за дар життя нашого дорогого наставника, нашого духовного батька – Владики Володимира Війтишина».

Опісля Літургії у храмі лунала молитва за Україну «Боже Великий, Єдиний», яку всі присутні жертвували за настання справедливого й переможного миру на нашій рідній землі.

Згодом Владика Микола від імені Архієпархіального управління, духовенства Архієпархії та всіх вірних привітав Архієпископа зі святом.

Далі з вітальним словом до Митрополита звернувся Владика Петро Голіней, який передав вітання від Преосвященного Владики Василія Івасюка, Єпископа Коломийського.

Також теплі слова побажань Владиці Володимиру висловили ректор Івано-Франківської духовної семінарії о. Тарас Путько та директор Католицького ліцею святого Василія Великого о. Маркіян Букатчук.

Згодом до слів привітань приєдналися представники влади, а пізніше — вірні.

На завершення всі охочі могли особисто привітати Архієрея, а Митрополит Володимир уділив присутнім своє архієрейське благословення.