#cьогодні-святоНовини

#сьогодні_свято 26 грудня святкуємо Собор Пресвятої Богородиці

Наша Церква цього року вперше за стилем нового календаря святкує Собор Пресвятої Богородиці 26 грудня. Це свято, слідуючи Різдву Христовому, підкреслює величність Божого Материнства Марії.

Також у цей день ми спогадуємо утечу Пресвятої Богородиці та святого Йосифа із Дитям Ісусом до Єгипту, де згідно з переданням, у передмісті Геліополісу (сьогодні Каїр) Пресвята Родина мешкала аж до свого повернення в Назарет.

Цей празник був встановлений у Східній Церкві через те, що християни збиралися наступного дня після Різдва Христового для прослави та подяки Діві Марії за те, що народила нашого Спасителя. Власне тому це свято називають зібранням — Собором.

Відомо, що Отці Церкви ще з IV ст. у своїх проповідях прославляли Богородицю після свята Різдва Христового. Також про факт святкування празника Собору Богородиці свідчить П’ято-Шостий Вселенський Собор 691 року.

Варто також згадати і про праведного св. Йосифа, Обручника Пречистої Діви Марії, пам’ять якого будемо відзначати 31 грудня цього року.

З Євангелій довідуємося, що Йосиф був з роду Давида. Його головною чеснотою була праведність (пор. Мт. 1, 19), а даючи Ісусові імʼя, Йосиф також передав йому увесь свій родовід (пор. Мт. 1, 25).

Святий Августин так про нього говорив: «Йосиф має з Пречистою Дівою, обручницею своєю, спільність дівицтва».

Тому наслідуймо Пресвяту Богородицю та святого Йосифа мають через їхній щирий послух до Бога. Саме вони сказали Господу «Так», виконавши Його волю у смиренні та любові.

Стаття — бр. Максим Олійник

Інформаційний центр ІФДС