#cьогодні-святоНовини

#сьогодні_свято Торжественний празник Різдва Господа нашого Ісуса Христа

Цьогоріч святкування є особливим, адже з 1 вересня 2023 р. Б. Українська Греко-Католицька Церква, перейшовши на календар за новим стилем, святкує величний празник Різдва Господа нашого Ісуса Христа з цілим світом — 25 грудня.

Варто розповісти про історію святкування цього празника.

До IV століття Церква не вшановувала Христового Різдва так, як робить це зараз. Адже тільки після Медіоланського едикту, проголошеного 313 року, християни змогли повноцінно розвивати свій літургійний рік.

Спершу празник Різдва Господа нашого Ісуса Христа був об’єднаний з іншим святом — Богоявленням Господнім.

Проте згодом, ставши окремим святом, празнування Різдва почало набувати тих рис, які має тепер. Чого тільки варта та любов, з якою наші предки, і ми, за їхнім прикладом, готувалися і готуємось до спомину приходу Спасителя в цей світ в людському виді?

Христос приходить із небес до людини, щоб вона могла зійти на небо. Він воплочується, щоб дати нам спасіння.

Будучи малою дитиною, Ісус покладається в колиску-ясла, які символізують гріб. Пелени означають плащаницю, в яку загорнуть Спасителя після смерті, а дари від мудреців — золото, ладан та миро, — вказують на Царя, Священника та Пророка, яким є новонароджений Спаситель.

Тож і ми, нині, як ангели, заспіваймо: «Слава во вишніх Богу!», прославляючи Воплоченого Бога, який приходить, щоб спасти світ.

Нехай у кожній нашій домівці лунає радісна коляда і разом з цілим світом голосить: «З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, – бо з нами Бог!».

Христос Рождається!
Славімо Його!

Стаття — бр. Олексій Сенчук

Інформаційний центр ІФДС