Новини

«Найбільше богослов’я апостола — бути людиною», — Владика Йосиф Мілян на нічних чуваннях в Старуні

Щомісяця все більше паломників прибуває до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, щоб спільно вимолювати у Господа заступництва для нашої землі та усіх українців. У суботу, 29 червня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели традиційні молитовні чування, які очолив Владика Йосиф Мілян, Єпископ-помічник Київської Архієпархії. До молінь традиційно долучилася семінарійна спільнота.

Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Як зазвичай, розпочалися чування у храмі свв. Петра і Павла із молитви Вечірні, яку очолив віцеректор Івано-Франківської духовної семінарії о. Василь Михнюк у співслужінні численних душпастирів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Занурені у молитву, після Вечірні прочани мали можливість почерпнути з духовної науки від Владики Йосифа, який роздумував над уривком Євангелія від Матея про помноження хлібів.

«Які б ми не були духовні, без хліба насущного ми не зможемо жити. Христос неодноразово дивував своїх учнів різними чудами, одним з яких було помноження хлібів. Апостоли впродовж історії церкви намагаються годувати народ, наслідуючи Христові слова «Дайте ви їм їсти». Нам сьогодні не бракує євхаристійного хліба, який дає завдаток на життя вічне. Тому ми є тут, де служив Симеон Лукач, якому радянська влада заважала виконати свій апостольський обов’язок, але він все одно не втрачав з поля зору людину, яка потребувала Божого милосердя».

Відтак для вірних прочитали молитви на оздоровлення, а також поблагословили їх освяченим єлеєм та мощами блаженного Симеона Лукача.

Молитовна програма продовжилась спільною хресною дорогою на Старунську гору – до гробу Господнього.

Кульмінаційною частиною чувань у Відпустовому центрі Симеона Лукача традиційно стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Йосиф Мілян у співслужінні священників Відпустового центру о. Юрія Сидіра та о. Володимира Лукашевського, отців ректорату духовної семінарії, а також запрошених душпастирів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

На завершення прочани, які виконали необхідні умови, отримали повний відпуст, який уділив Владика Йосиф.

Інформаційний центр ІФДС