Новини

Спільнота Івано-Франківської духовної семінарії провела молитовні чування в Крилосі

У понеділок, 12 вересня, семінарійна спільнота на чолі з ректором семінарії о. Тарасом Путьком проводила нічні чування у відпустовому місці — селі Крилос. Цьогоріч молитовний захід провели вперше, адже 2021 року цьому завадила пандемія, а 2022 року розпочалася війна.

Нічні чування розпочалися із молебня за перемогу України у війні та мир в нашій Батьківщині. Це богослужіння очолив отець-ректор Тарас Путько у співслужінні префекта і секретаря семінарії — диякона Івана Харевича.

Чудовим молитовним співом моління супроводжував семінарійний хор «Благовіст».

Опісля духівник семінарії о. Юрій Павлюк виголосив науку для паломників, акцентуючи на словах із Святого Письма:

«Бог бо так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним» (Ів. 3, 16).

Продовжилися чування Хресною дорогою, яку супроводжували брати-семінаристи VI курсу, розважаючи над 14-ма стаціями Господа Нашого Ісуса Христа.

По закінченні цієї частини молитовної програми семінарійні отці відслужили Акафіст до Крилоської Богородиці, де всі прочани молилися в єдиному наміренні — за перемогу України над агресором.

Нічні чування в Крилосі обвінчалися Божественною Літургією, в часі якої отець-ректор виголосив проповідь на тему про сіяча:

«Кожного разу на Божественній Літургії ми чуємо Христове Євангеліє, чуємо слово апостолів. І до кожного з нас є запитання: Чи вміємо ми жити тим духовним словом? Коли ми вийдемо сьогодні з цього храму, нам слід задуматись над тим, яким ми є грунтом у цьому світі. Дуже гарно говорить Христос, що немає нічого схованого, щоб не стало явним, ані немає нічого тайного, щоб не вийшло на яву. Пам’ятаймо, що Господь, як ніхто інший, вірить у кожного з нас. Він вірить, що ми здатні змінитися в кращу сторону. Господь цінує наші старання. Один святий говорить, що досконалих людей немає, але наша досконалість полягає в нашому з вами старанні», — промовив до прочан о. Тарас Путько.

На завершення все духовенство та вірні разом молилися «Боже Великий, Єдиний» за перемогу та мир в Україні.

                                                                                                 Інформаційний центр ІФДС