Новини

У день Зіслання Святого Духа завершилася архієпархіальна проща до Старуні

Сьогодні, 20 червня, коли наша Церква відзначає празник Зіслання Святого Духа, у Паломницькому центрі «Симеон Лукач», у селі Старуні, відбулася традиційна проща вірних Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, у якій взяли участь семінаристи та ректорат ІФДС. Очолив моління Митрополит Володимир.

Рано-вранці діти та молодь парафії радо вітали Архієрея на Старунській землі. На початку молінь Митрополит Володимир здійснив чин освячення джерела Матері Божої Неустанної Помочі, а також місцевої Хресної Дороги, відомої на цілу Україну.

Опісля на горі, де розмістився найбільший в Україні хрест, відбулося освячення богослужбової каплиці Пресвятої Родини. Освячення розпочалося з благословення Престолу, на якому відтепер буде здійснюватися безкровна жертва нашого Божественного Спасителя.

Згодом у новій каплиці розпочалася перша Архієрейська Божественна Літургія. Звертаючись до вірних в часі проповіді, Митрополит Володимир розповів про Таїнство празника Зіслання Святого Духа.

«Ще до приходу Месії Ісуса Христа, П’ятидесятниця була святом жнив і подяки. Того дня, як приписував Закон, приходило до Єрусалимської Святині з усіх околиць велике число людей, щоб подякувати Богові за земні плоди та скласти пожертви. Пізніше долучилося святкування надання Мойсеєві Божого Закону на горі Синай – П’ятдесятого дня після виходу з Єгипту. Дня Новозавітньої Церкви Христової свято Зіслання Святого Духа – це день народження св. Церкви. Дух Святий її провадить, просвічує і береже на дорозі до правди і спасіння», – наголосив Митрополит.

На думку Митрополита, Святий Дух – це світло і життя духовне, джерело премудрості і розуму. Дух Святий постійно діє в Церкві, Він є її душею.

Після всіх урочистостей Митрополит подякував присутнім за докладені зусилля у зведенні цього святого місця.

Особливими гостями свята стали діти зі спільноти «Діти Ісуса», що діє при Катехитичному центрі Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового м. Івано-Франківська. Разом зі своїм духівником о. Іваном Стефураком, діти з особливими потребами сьогодні завітали на прощу. Митрополит Володимир подякував дітям та їх батькам за їх незламну віру до Бога.

Завершилася проща урочистим відкриттям та освяченням нової релігійної крамниці.

За матеріалами: ugcc.if.ua