Екологічний відділНовини

У семінарійному храмі відбулася презентація поетичної збірки Владики Михаїла Колтуна

У понеділок, 30 жовтня, у стінах ІФДС відбулася презентація поетичної збірки Преосвященного Владики Михаїла Колтуна, Єпарха Сокальсько-Жовківського, під назвою «Весь світ молитвою благословляю». Ця збірка присвячена духовно-екологічній проблематиці, яка спрямована на плекання збереження довкілля, як дар Божий для людини.

На початку відбувся молебень до Бога Творця, який очолив Владика Михаїл у співслужінні Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії Миколи Семенишина, ректора семінарії о. Тараса Путька, о. Михайла Дзуля, референта Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській Архієпархії, а також запрошених священників.

Опісля відбулась друга частина заходу — презентація поетичної збірки. Спікером цієї зустрічі був о. Михайло Дзуль, який коротко ознайомив семінаристів з метою заходу.

Відтак слово мав Владика Михаїл Колтун, який закликав семінарійну спільноту турбуватися за творіння Господнє, а також зазначив, що від людських рук залежить, чи Божий світ буде розвиватись, чи гинути.

Опісля слово надали професору п. Володимиру Шереметі, керівнику Екологічного Бюро УГКЦ, який акцентував свою увагу на поступовому знищенні людиною природи. Він також зазначив, що у поезіях Єпарха Сокальсько-Жовківського вміщено слова, які спрямовані на розвиток навколишнього середовища.

У наступному етапі зустрічі брати-семінаристи задекламували деякі вірші з поетичної збірки, слова яких наповнені духом відповідальності за Боже творіння.

Згодом Владика Миколай Семенишин поділився основними думками щодо екологічних чинників, які звучали з уст світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара, який став основним рушієм до створення Екологічного бюро УГКЦ.

Наостанок ректор духовної семінарії о. Тарас Путько щиро подякував Преосвященному Владиці Михаїлу за цю неоціненну працю, яка між вірними сіє зерно відповідальності за довкілля, опісля чого Єпископу заспівали Многоліття.

Наприкінці Владика Микола провів молитву «Під Твою Милість», а відтак семінарійна спільнота отримала архієрейське благословення з рук Владики Михаїла.

Стаття — бр. Юрій Гураль
Фото — бр. Назар Лемик

Інформаційний центр ІФДС