Новини

У стінах семінарії відбулася традиційна загальносемінарійна конференція

Сьогодні, 5 жовтня, у каплиці Івано-Франківської духовної семінарії відбулася традиційна щомісячна загальносемінарійна конференція, яку провів ректорат формаційного закладу.

Захід розпочався зі молитви всієї семінарійної спільноти, одразу після чого вступне слово до братії мав ректор семінарії о. Тарас Путько, який запропонував розпочати зустріч у форматі питання-відповідь.

Під час цієї частини чимало братів-семінаристів мали нагоду поставити різні питання, що стосувалися семінарійного побуту та життя.

Відтак отець-ректор Тарас Путько повідомив про проведення в подальшому часі особистих зустрічей з кожним із семінаристів, щоб кожен із них міг представити ректору пропозиції для покращення семінарійного життя.

Опісля о. Тарас підкреслив те, яку роль у житті семінариста відіграють настоятелі духовної семінарії:

«Вихователі духовної семінарії покликані допомагати у всебічній формації, щоб кожен з семінаристів міг стати ревним священником».

Далі ректор семінарії зазначив, якою має бути дисциплінованість братів, що буде сприяти належній формації майбутнього священнослужителя.

Наступним слово мав віцеректор семінарії о. Василь Михнюк, який обговорював із братією побутові питання щоденної життєдіяльності.

Згодом до семінарійної спільноти звернувся префект семінарії бр. Тарас Дзяйло, який роздумував про те, якою є цінність канонічного мовчання. Префект семінарії зазначив, що це мовчання є особистим часом кожного, щоб розважити над своїм життям пережитим днем, а також часом перебування наодинці з Богом у молитві та тиші.

Відтак бр. Тарас підкреслив те, що перебування в духовному закладі сприяє формуванню особистісного характеру, а опісля розважив над молитвою:

«Молитва кожного з нас є дуже важливою, особливо в теперішній час, коли триває війна в Україні. Наша молитва допомагає тим, кому зараз важко, і хто страждає від війни».

На завершення конференції в храмі лунала молитва до Богородиці «Під Твою милість».

Інформаційний центр ІФДС