Братство ЦДССНовини

Учасники Центру душпастирювання силових структур провели першу зустріч у новому семестрі

У четвер, 14 вересня, у стінах семінарії відбулася перша зустріч учасників спільноти Центру душпастирювання силових структур.

Братство св. Димитрія Солунського разом з духівником спільноти о. Ярославом Шмадилом та капеланами Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ о. Романом Зелеським, о. Віталієм Кузьминим та о. Романом Кострубієм помолилися молебень до Христа Чоловіколюбця, опісля якого духівник привітав братів з початком праці у новому навчальному році словами «Ми хочемо подякувати Богу і нашим воїнам за те, що ми з вами можемо тут зібратися».

Згодом голова спільноти бр. Василь Паславський наголосив на важливості присутності на всіх щотижневих зборах, відзвітував щодо минулого семестру і зазначив план роботи в цьому році.

Також на майбутнє запросив отців капеланів на урочисту посвяту братів в центр, яка відбудеться 26 жовтня в день пам’яті покровителя братства – свщмч. Димитрія Солунського.

Після вступних слів отці-капелани мали змогу поділитися досвідом служіння і виразити побажання щодо праці братів з військовими.
Згодом отець Роман Залеський наголосив, що є щонайменше  п’ять військових формувань, де брати можуть катехизувати й відвідувати військових.

Відтак о. Віталій Кузьмин у своєму виступі зазначив, що поки військові перебувають в зоні бойових дій під синьо-жовтим стягом, то ми духовні особи маємо пам’ятати, що “Хрест то є герб царства Божого він і є наше знамено”. 

Пізніше о. Роман Кострубій поділився досвідом перебування капелана на передовій вже під час повномасштабного вторгнення. Згадавши девіз капелана “Бути поруч”, він висловив прохання про молитву за капеланів у цей не простий час для нашої країни.
На зборах також вже були присутні брати 1 курсу, агітація та запрошення яких була кількома днями раніше.

Стаття – бр. Василь-Степан Паславський
Інформаційний центр ІФДС