Новини

Урочисті події з нагоди завершення навчального року в ІФДС

Сьогодні, 28 травня, у стінах Івано-Франківської духовної семінарії відбулися урочисті події з нагоди завершення навчального 2021-2022 року. Очолив богослужіння Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні численного духовенства Архієпархії. На святі були присутні студенти, викладачі, рідні та друзі випускників семінарії.

На початку спільної молитви для випускників семінарії, які належать до Івано-Франківської Аріхєпархії та Бучацької Єпархії УГКЦ, Митрополит Володимир здійснив чин поставлення читця, співця і свіченосця. Під час цього чину Владика Володимир подав кожному свічку, що символізує світло Божого слова, яке новопоставлені в майбутньому служінні будуть нести людям. Опісля Архієрей вчинив постриження випускникам та вручив книгу Апостольських читань, після чого кожен з поставлюваних читав Діяння Апостолів.

Одразу Архієрей здійснив чин поставлення в піддиякони братів-семінаристів, де кожен з них одягнув дальматику та орар — символ ангельського служіння при Святому Жертовнику. Кожен з піддияконів підніс умивальницю до Архієрея, вмиваючи йому руки та тричі промовляючи “Ті, що вірні”. 

Після уділення нижчих свячень розпочалася Архієрейська Божественна Літургія. «Господь та Його Свята Церква потребує тих, які мають прислуговувати у Божій святині та Божому храмі, прийнявши Божий Закон та його Заповіді. Цікаво, що ці свячення розпочалися у храмі серед усіх вірних, поступово наближаючись до Святого Жертовника. Господь кличе до служіння, вибираючи з-поміж свого люду тих, які служитимуть у Його Святому Винограднику, адже Церква є спільнотою всіх вірних та духовенства. Молимося сьогодні за наших молодих випускників-семінаристів, бо вони є нашим майбутнім, адже скоро мають стати до служіння для українського народу, який зараз переживає надзвичайно складні обставини в умовах війни. Показуймо добрий приклад всьому світу, адже Господь сказав, що любов’ю переможемо світ», — такими словами  Владика Володимир звернувся до всіх присутніх у своїй проповіді, також зазначивши, що щасливий є народ, який має покликання до духовного стану.

Після Архієрейської Божественної Літургії відбулося урочисте вручення дипломів випускникам семінарії. Вони від імені свого курсу висловили вдячність ректорату семінарії за духовну формацію протягом шести років.

Далі було зачитано Декрет Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина про призначення нового ректора Івано-Франківської духовної семінарії — о. Тараса Путька у зв’язку з  призначенням попереднього ректора семінарії о. Олексія Данилюка на посаду Промотора справедливості в Івано-Франківській Архієпархії. Архієрей подякував о. Олексію за плідне служіння на благо семінарії та побажав наснаги у праці на новій посаді.

Новопризначений ректор о. Тарас Путько запевнив Архієпископа, що докладе максимальних зусиль щодо сповнення своїх нових обов’язків на благо семінарії, просячи у нього про молитву та взаєморозуміння.

На завершення свята у храмі лунала молитва за Україну «Боже великий, єдиний», після чого Митрополит Володимир уділив всім Архієрейське благословення.

Інформаційний центр ІФДС