Новини

Згадати все: життя Івано-Франківської духовної семінарії у 2021–2022 навчальному році

Ось уже добігає до завершення ще один навчальний рік в Івано-Франківській духовній семінарії. Цей рік був насичений багатьма подіями, і, безумовно, для всіх став особливим. Не встигла семінарійна спільнота повністю оговтатися від світової пандемії COVID-19, так на Україну чекало нове потрясіння — російське вторгнення. Для деяких українців семінарійні стіни вимушено стали новою домівкою, а для семінаристів та отців ректорату місцем прямої реалізації покликання. Тож давайте разом пригадаймо головні події цього навчального року,  і відновімо в пам’яті найяскравіші спогади.

1 вересня 2021 р. в Івано-Франківській духовній семінарії розпочався новий навчальний рік. Семінаристи після тримісячних літніх вакацій повернулися до своєї alma mater. З цієї нагоди в семінарійному храмі була відслужена Божественна Літургія, яку очолив ректор о. Олексій Данилюк.

27 вересня 2021 р. з нагоди свята Воздвиження Чесного Животворного хреста Господнього, семінарійна спільнота мала можливість молитися Божественну Літургію, яку очолив митрополит Володимир Війтишин. Архієрей поблагословив весь духовний провід семінарії та братів-семінаристів на успішне навчання у I семестрі, що не так давно розпочався.

7 жовтня 2021 р. до семінарії завітали гості зі Східної України — владика Степан Меньок, екзарх Донецький. Метою зустрічі було введення семінаристів у особливості душпастирського служіння на східних теренах України.

21 жовтня 2021 р., на стадіоні в мікрорайоні «Опришівці» відбулися “Козацькі забави”. Під час змагань для семінаристів проводилися різноманітні конкурси, де семінаристи мали нагоду проявити свої як інтелектуальні, так і фізичні, спортивні якості.

12 грудня 2021 р., напередодні приїзду Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви, Блаженнішого Святослава, з нагоди святкування десятиріччя від заснування Івано-Франківської Митрополії УГКЦ відбулися нічні чування в Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового. Участь в них взяла вся семінарійна спільнота та численні вірні.

13 грудня 2021 р., відбулася знаменна для усього Прикарпаття — відзначення 10-річчя проголошення Івано-Франківської Митрополії УГКЦ. З нагоди празника до Івано-Франківська завітав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.  Патріарх очолив святкове Богослужіння, а разом з ним молилися Митрополит Володимир Війтишин та численні архієреї й священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

17 грудня 2021 р., на фінішній прямі першого навчального семестру, в стінах Івано-Франківської духовної семінарії відбулася традиційне ділення Різдвяної просфори. На цю подію були запрошені численні гості Івано-Франківської Архієпархії. Особливими гостями стали Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин та єпископ Коломийський владика Василій Івасюк.

23 грудня 2021 р., після завершення екзаменаційної сесії в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого, семінаристи відправилися на зимові вакації до своїх домівок.

26 грудня 2021 р. відбулася онлайн-прем’єра третього фестивалю семінарійних хорів «AD FONTES», організатором якого цьогоріч виступила Івано-Франківська духовна семінарія. У фестивалі брали участь талановиті семінарійні хори українських помісних церков. Наш духовний заклад у цьому заході представляв талановитий хор «Благовіст».

24 січня 2022 р. семінаристи повернулися до Івано-Франківської духовної семінарії після зимових вакацій, де розпочали Другий навчальний семестр. 

14 лютого 2022 р. в Івано-Франківській духовній семінарії урочисто відбувся вечір розколяди, під час якого семінаристи попрощалися із колядою та остаточно завершили святкування циклу різдвяних свят. 

17 лютого 2022 р. минуло 130 років від дня народження митрополита й кардинала Йосифа Сліпого. Брати-семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії разом зі своїми настоятелями вшанували пам’ять цього визначного церковного і громадського діяча, педагога, богослова й патріарха Української Греко-Католицької Церкви.

24 лютого 2022 р. о 3:40 російська танкова колона вдерлася в Україну на територію Луганської області, що стало початком повномасштабної війни росії проти України. О 7:00 в Івано-Франківську пролунали гучні вибухи. Невдовзі ректоратом було ухвалено рішення про термінову евакуацію семінаристів по домівках. Від цього моменту семінарія почала працювати в гуманітарному режимі.

Семінарійна спільнота з першого дня війни прагнула бути корисною і щодня робить свій внесок для прискорення нашої перемоги та відновлення миру на українській землі.  У цей непростий час кожен відчуває власну відповідальність перед людьми, які залишилися у скрутному становищі.

Відгукуючись на заклик Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, численні парафії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та небайдужі люди доброї волі почали активно постачати харчові продукти, постіль та інші необхідні речі до Івано-Франківської духовної семінарії. Волонтери, здебільшого це священнослужителі зі своїми сім’ями, працівники Архієпархіального управління та семінаристи, сортують їх та готують до відправлення для людей, які знаходяться у потребі.

Івано-Франківська духовна семінарія прихистила від початку війни у своїх стінах 329 вимушено переселених осіб. Тут опинились люди з різних областей (перші з Київщини, Харкова, Сум, Чернігова та Запоріжжя), які сьогодні перебувають під обстрілами та бомбардуваннями.

Попри все, семінарія продовжує активно провадити богослужбове життя, адже, як згадувалося раніше, тут залишаються семінаристи та священники, які залучені у волонтерському служінні. Нові мешканці семінарії також беруть участь у Богослужіннях за наших воїнів та мир в Україні, по-новому відкриваючи для себе Бога.

Інформаційний центр ІФДС