Новини

В духовній семінарії триває VI Національна Конвенція Лицарів Колумба в Україні

У п’ятницю, 24 травня, у стінах Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата розпочалася VI Національна Конвенція Лицарів Колумба в Україні, у якій беруть участь національні офіцери братерської організації, регіональні делегати, капелани рад, що діють при парафіях, а також чоловіки-лицарі разом зі своїми сім’ями.

Про це зазначає Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

До організації проведення заходу долучилася також семінарійна спільнота ІФДС.

Метою національної конвенції, яка відбувається кожного року у травні, є обрання проводу організації – національних офіцерів на прийдешній рік, який розпочинається 1 липня й завершується 30 червня, а також підсумування діяльності братерської організації за останній період часу з усіма його викликами та рішеннями й формування планів на майбутнє.

Першого дня відбулася зустріч капеланів рад з різних куточків країни, які діють при парафіях УГКЦ та РКЦ, під час якої учасники обговорювали дві теми.

Першою темою стало обговорення реалізації проєктів щодо гуманітарної допомоги тим людям, які постраждали від війни. Також лицарі поділилися досвідом праці у своїх осередках.

Крім того, капелани обговорювали ті виклики, які виникають у процесі душпастирської й благодійної діяльності, а також шукали шляхи їх подолання.

Друга тема обговорення стосувалася реалізації проєкту «COR», ініціатором якого є організація «Лицарі Колумба», яка покликана шукати нові шляхи євангелізації на парафіях, щоб чоловіки-лицарі могли спільно молитися, формуватися у вірі й будувати братерські стосунки між собою.

Насамкінець першого дня з’їзду у семінарійному храмі відбулася Свята Меса, яку з благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина очолив Архієпископ і Митрополит Львівський Римсько-Католицької Церкви Мечислав Мокшицький, національний капелан, у співслужінні отців-капеланів рад Лицарів Колумба.

У часі Меси Архієпископ Мечислав звернувся до присутніх із проповіддю:

«Знаємо, що під час війни потрібно бути відважними. Не лише на фронті, але й далеко від нього, де також можемо пришвидшувати довгоочікуваний мир».

«Прикладом відваги для нас є святий Архангел Михаїл, покровитель України. Цей відважний і войовничий Архангел є зануреним у потузі Бога та Його Всемогутності. Він ступає на шлях боротьби зі злом, яке сьогодні вносить в наше життя так багато болю і терпінь», – мовив Митрополит Мечислав.

«Нікому з присутніх не мушу пояснювати, як сильно зло боїться добра і Божої справедливості. Воно тремтить перед Богом і Його правдою. Задумаймося над тим, ким є Архангел Михаїл. Він стоїть на сторожі Божої слави й надзвичайно вирізняється чеснотою покори, якою приборкує сатану. Тому Архангел Михаїл представляє себе опікуном Божого народу», – зазначив проповідник.

Наприкінці Меси Архієпископ подякував всім присутнім за спільну молитву й служіння, а також побажав плідного розвитку братерській організації «Лицарів Колумба».

Інформаційний центр ІФДС