Новини

В Івано-Франківській духовній семінарії розпочались святкування храмового празника

У суботу, 11 листопада, в Івано-Франківській духовній семінарії почались святкування храмового свята. Цьогоріч вони особливі, адже у 2023 році відзначаємо 400-річчя від мученицької смерті нашого покровителя — священномученика Йосафата Кунцевича.

На моління зібралася вся семінарійна спільнота, зокрема отці ректорату та брати-семінаристи, запрошені священнослужителі та вірні, а також родичі семінаристів.

Святкові моління розпочалися із зустрічі Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії Владики Миколи Семенишина та Єпископа-помічника Коломийської Єпархії Петра Голінея, опісля чого відбулась посвята нових учасників у братство свщмч. Йосафата Кунцевича.

Відтак Владика Микола здійснив Чин освячення та благословення підрясників для братів, які навчаються на другому курсі. Владика прочитав молитву, після чого поблагословив другокурсників свяченою водою.

Згодом Владика Петро Голіней уділив нижчі свячення братам VI курсу Коломийської Єпархії. Зокрема, Архієрей звершив Чин поставлення читця, співця і свіченосця, а відтак уділив піддияконські свячення.

Пізніше розпочалась Велика Вечірня з Литією, яку очолив Владика Микола у співслужінні Владики Петра та численного духовенства.

Святкові богослужіння своїм співом супроводжував семінарійний хор «Благовіст».

Роздумуючи над змістом тексту Вечірні, семінаристи звеличали покровителя семінарії й таким чином духовно розпочали святкування цієї торжественої події — храмового свята.

Після богослужіння Владика Микола промовив до всіх присутніх:

«Цією урочистою Вечірнею ми розпочали вшановувати великого святого української землі – священномученика Йосафата, покровителя цієї обителі, нашої духовної семінарії».

Опісля Архієрей закликав нових учасників братства свщмч. Йосафата до ревного служіння Богові, зокрема у молитві, щоб зростати в любові до Бога.

«Святий Йосафат віддав своє життя у мученицький спосіб через те, що найперше він чув Божу любов до Нього і на її основі він міг любити інших. Він віддав своє життя також і за тих, які його переслідували», — зазначив Єпископ-помічник.

Відтак ректор семінарії о. Тарас Путько висловив подяку владикам за спільне моління, а також привітав братів II курсу, які вперше отримали духовну одіж – підрясники.

«Підрясник — це не просто одяг Церкви, це ваше свідоме «так», сказане Богові, передусім вашим життям. Цей одяг найперше означає, що ви є з Богом», — звернувся до другокурсників отець-ректор.

«Нашим випускникам бажаю, щоб незабаром ви осягли того, до чого йшли – стати святими священниками. Новим учасникам братства бажаю, щоб ви були одним з Христом, одними з думками святого Йосафата», — мовив о. Тарас на завершення.

Стаття – бр. Олексій Сенчук та бр. Володимир Бурдиляк

Фото – бр. Теодор Кудлик

Інформаційний центр ІФДС