Новини

В Івано-Франківській духовній семінарії створено новий екологічний відділ

З ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології та благословення ректорату Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата було сформовано екологічний відділ ІФДС, до складу якого увійшли брати-семінаристи, зацікавлені у збережені навколишнього стану нашої планети, створеної Богом.

Цей відділ створений з метою забезпечення семінаристам необхідних знань щодо сучасних соціально-екологічних викликів, екологічного вчення Церкви, екологічних аспектів душпастирства та основ збереження Божого створіння.

Ековідділ ІФДС започаткував щотижневу молитву з наміренням за збереження Богом всіх природніх багатств цього світу. Було проведено декілька зустрічей, під час яких учасники спільноти визначили основну стратегію, сформували завдання та розподілили обов’язки для ефективної та плідної праці відділу.

Характерною презентацією ековідділу ІФДС була екологічна конференція, що відбулася 25 жовтня, коли вся семінарійна спільнота на чолі з о. Михайлом Дзулем та в співлужінні ректора о. Олексія Данилюка і о. Ярослава Рожака мала змогу спільно молитися до Бога Творця, розмірковувати про Божу любов до всього Ним сотвореного світу, а потім дізнатися про святого Франциска з Асижу, який був першим борцем на захист довкілля, та про вчення Папи Франциска щодо навколишнього середовища, у якому понтифік закликає все людство дбайливо та турботливо ставитись до нашої домівки – землі.

Координатором діяльності відділу є о. Михайло Дзуль, екореферент Івано-Франкіської Архієпархії. 

Духовну опіку забезпечує о. Ярослав Рожак, духівник семінарії та екореферент Єзупільського протопресвітеріату.

Джерело інформації: ecoburougcc.org.ua