Новини

Префекти та сповідник ІФДС взяли участь у вишколі для префектів та духівників семінарій УГКЦ

З 25 по 29 жовтня у Патріаршому домі у Львові тривав вишкіл для префектів та духівників семінарій УГКЦ. 

У заході взяли участь численні представники духовних семінарій України, зокрема, Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата, Львівської духовної семінарії Святого Духа, Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, Тернопільської Вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого, Дрогобицької духовної семінарії блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима, а також представники Василіянського Інституту філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського та Східної Колегії м. Айхштетт (Німеччина).

Івано-Франківську духовну семінарію представляли префекти о. Василь Михнюк та бр. Іван Харевич, а також сповідник семінарії – о. Михайло Віхоть.

Основною тематикою заходу було питання духовної формації семінаристів, тому початок вишколу розпочався саме тоді, коли Блаженніший Святослав оприлюднив нову редакцію документу «Підготовка кандидатів до священства в Українській Греко-Католицькій Церкві з урахуванням викликів та особливостей сучасної культури».

Розпочав зустріч Владика Богдан Данило, голова Патріаршої Комісії у справах духовенства. Він наголосив на важливості семінарійної формації, яка є процесом  постійного особистісного зростання й розвитку кандидата до священства, а особливу роль у цьому процесі займають духівники та префекти.

Перша частина зустрічі стосувалась теми «Ідентичність священника у 21-му столітті». Друга частина вишколу була присвячена темі відповідальності форматора, який має давати вказівки в духовній боротьбі зі спокусами та темі відповідальності семінариста, який повинен працювати над собою з відкритим ставленням до своїх дарів та обмежень. Третя частина була присвячена формації та зросту семінариста у його психологічному аспекті.

Наприкінці заходу всі учасники підсумували невід’ємні аспекти духовної формації кандидатів до священства, а також важливість ролі духівників і префектів у їх житті. Опісля було домовлено про наступну дату вишкільної зустрічі, яка відбудеться у жовтні 2022 року.