Протягом п’яти тижнів Святої Чотиридесятниці семінаристи VI курсу Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата відповідно до постанов Вісімдесят четвертої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ мали змогу в рамках практичних занять краще ознайомитися зі специфікою екологічних аспектів душпастирства УГКЦ та збереження Божого створіння.
Головним завданням при цьому було допомогти у підготовці майбутніх душпастирів для нової євангелізації в контексті сучасних соціально-екологічних викликів.
В рамках курсу відбулися 5 навчально-практичних модулів, під час яких майбутні душпастирі пригадали собі основні засади християнської віри крізь призму екологічного вчення Церкви, детально проаналізували практичні молитовні, еко-соціальні та просвітницькі ініціативи Екобюро УГКЦ, що в свою чергу сприятиме формуванню та спеціалізованому вишколу майбутніх душпастирів в контексті парафіяльного служіння.
У вступному модулі професор Володимир Шеремета, очільник Бюро УГКЦ з питань екології, сфокусував увагу семінаристів на екологічному покликанні людини, гріхах, які людина чинить супроти довкілля та необхідності екологічного навернення, розкаяння та реституції.
На наступних зустрічах о. Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській Архієпархії, поетапно ділився особистим та мережевим досвідом організації молитовних, освітніх та практичних заходів в рамках великопосної екоініціативи та інших заходів.
Завершальним етапом курсу став майстер-клас з власноручного виготовлення свічки з вощини, яка стане гармонійним доповненням великоднього кошика.
Бюро УГКЦ з питань екології висловлює вдячність ректорату ІФДС та ІФАІЗ за співпрацю у плеканні християнської екологічної свідомості та культури бережливого ставлення до Божого створіння – природи, а також підтримку різноманітних екосоціальних ініціатив.
Джерело: ugccif.org.ua