#cьогодні-свято

Великий піст – час духовного очищення та особливого єднання з Богом

Великий піст – один з найбільших та найважливіших християнських постів. Цьогоріч він розпочинається у понеділок, 27 лютого, наступного дня після Неділі прощення.

Насамперед, Великий піст відзначається безнастанною молитвою, постом та милостинею, а також є періодом духовного очищення та самопізнання.

Початок Великого посту пов’язаний із неділею прощення, тобто цього дня, після богослужіння, у храмах здійснюється особливий чин всепрощення, коли священнослужителі та парафіяни щиро перепрошують одне одного, щоб увійти у Великий піст із чистим серцем, примирившись з усіма ближніми.

Протягом 40 днів Великого посту вірні обмежують себе у їжі та напоях, відмовлятися від розваг. Також важливо не забувати і про духовний розвиток. Церква закликає вірних бодай раз на рік сповідатися – у часі Великого посту, але також материнським голосом запрошує своїх дітей приступати до Сповіді – хоча б раз на місяць, щоб можна було достойно користати Таїнства Пресвятої Євхаристії.

У Сповіді ми отримуємо дар Божого милосердя, а також самі прагнемо бути такими милосердними, як наш милостивий Господь.

Початок Великого посту має велике значення для вірних, оскільки це час зміцнення духовності та звернення до Бога. Цей період підготовлює вірних до святкування найбільшого торжества, свята над усіма святами – Христового Воскресіння. Цей час є також важливим для розвитку внутрішньої сили та волі, а також для покращення самих себе.

Вже другий рік поспіль в часі Великого посту ми єднаємося в наміренні перемоги та миру в нашій Батьківщині – Україні. Сьогодні, коли стільки людей страждають від розлуки з найріднішими, Великий піст нагадує нам про значення спільної віри та духовної єдності у Бозі, який ніколи не залишить нас самотніми, а розрадить душу та огорне Своєю любов’ю.

У цей час звернімося до Бога з молитвами про мир та спокій у наших серцях, у серцях наших ближніх, щоб гідно приготуватися до величного торжества – Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, який нас відкупив своєю найдорогоціннішою Кров’ю.

Підготував бр. Ярослав Пастушак