Новини

Семінарійна спільнота взяла участь у традиційних молитовних чуваннях у Старуні

Семінарійна спільнота взяла участь у традиційних молитовних чуваннях у Старуні

У вівторок, 28 лютого, у Відпустовому Центрі блаженного Симеона Лукача відбулися традиційні молитовні чування. Очолив моління Єпископ-помічник Івано-Франківський Владика Микола Семенишин, який перше побував на Батьківщині блаженного священномученика Симеона Лукача. Традиційно до молитви долучилася спільнота духовної семінарії.

В останній зимовий день 2023 року на молитву зібралися тисячі прочан, які прибули сюди із різних куточків Прикарпаття, а також чисельна спільнота Івано-Франківської духовної семінарії: отці ректорату формаційного закладу, зокрема ректор о. Тарас Путько, префект о. Іван Харевич, духівник о. Ярослав Шмадило, сповідник о. Василь Гоголь, а також брати-семінаристи різних курсів.

Особливі моління богослужбовим співом супроводжували учасники семінарійного хору “Благовіст”.

Оскільки чування відбувалися у 2-ий день Великого посту, цього разу програма чувань у храмі свв. Петра і Павла розпочалася із Великого повечір‘я з каноном Андрея Критського, яку очолив ректор Івано-Франківської духовної семінарії прот. Тарас Путько у співслужінні численних душпастирів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Після молитви Владика Микола виголосив науку, роздумуючи над ціллю Великого посту.

«Великопосні богослужіння вестимуть нас до того, би ми побачили Воскресіння, вони дозволять задуматися над величчю та вірністю Бога, а також над слабкістю і гріховністю людини. Піст – це не тільки можливість випробувати власні сили та не дієта для схуднення. Це святий час, який має на собі Боже благословення. Бо піст веде нас до святого Бога, бо ми прагнемо зміцнити наші стосунки з Ним та повернутися до Його стіп», – зазначив єпископ.

Відтак для вірних прочитали спеціальні молитви на оздоровлення, а також поблагословили їх освяченим єлеєм та мощами блаженного Симеона Лукача під час молебню до священномученика.

Згодом всі прочани зі свічками в руках вирушили на Хресну Дорогу, де мали змогу молитися спільно з Владикою Миколаєм та багатьма священнослужителями. Під час цього пункту молитовної програми молільники роздумували над Страстями Ісуса Христа — нашого Відкупителя.

На завершення Хресної Дороги Владика Микола виголосив ще одну науку, в якій звернув увагу на пережиття матері Ісуса під час страждань її Сина.

Кульмінаційною частиною чувань у Відпустовому центрі Симеона Лукача традиційно стала Божественна Літургія Напередосвячених Дарів, яку очолив Владика Микола Семенишин у співслужінні душпастирів Відпустового Центру — о. Юрія Сидіра та о. Володимира Лукашевського, отців ректорату духовної семінарії, а також багатьох запрошених душпастирів Івано-Франківської Архієпархії.

Протягом чувань усі прочани мали змогу посповідатися та приступити до Святої Тайни Євхаристії, а також отримати пораду під час духовної розмови з душпастирем.

Нічні чування в Старуні завершилися Повним відпустом, який уділив Владика Микола всім тим, хто виконав усі необхідні для цього умови.