Новини

Відеопрем’єра концертів проєкту «Невідомий Бортнянський»

25 жовтня в кінотеатрі «Люм’єр» у м. Івано-Франківську відбулася презентація фільму на основі п’яти хорових концертів наймасштабнішої аудіовізуальної культурної події року «Невідомий Бортнянський», який триває з червня до кінця жовтня 2021 року. Під час роботи над проєктом було записано хорові концерти у виконанні Камерного хору «Воскресіння».

Завданням цього проєкту є нагадування всьому світу, що Дмитро Бортнянський – це один з найвидатніших композиторів «золотої доби» в Україні. Його хорова музика є найвищим досягненням української культури, яке гідне світового рівня! 

Керівником проєкту є Володимир Рудницький. До складу хору входять бр. Олексій Стронський та бр. Іван Харевич, які є артистами хору та префектами Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата, а також брати Дмитро Котович та Василь Херманчук, які є семінаристами V курсу.

На початку заходу була проведена спільна конференція для засобів масової інформації, яку розпочав бр. Олексій Стронський, який також є директором-розпорядником проєкту. Усі присутні гості мали змогу детальніше почути про діяльність широкомасштабного заходу. Також захід відвідав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

Перед показом фільму вступне слово мав Володимир Рудницький. Опісля розпочався показ п’яти відеофільмів, кожний з яких стосувався неперевершених творів Бортнянського та різних аспектів з історії життя видатного композитора.

Цей проєкт відіграє величезну роль для культурного та соціального розвитку нашої держави, адже відродження давно забутого є доказом активності хорової культури в сучасному інформаційному просторі на всеукраїнському та міжнародному масштабах.