Новини

«Воскреслий Христос приходить до тих, хто Його любить», — Владика Микола Семенишин у Крилосі

У Томину неділю, 12 травня, у Відпустово-Марійському місці Крилосі відбулись традиційні нічні чування у стіп Крилоської чудотворної ікони Матері Божої. Моління очолив Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії Владика Микола Семенишин.

Чування розпочались із Вечірні, яку очолив Єпископ-помічник у співслужінні ректорату Івано-Франківської духовної семінарії.
Опісля Владика Микола спільно з усіма присутніми роздумував над присутністю Воскреслого Христа в житті людини.

Архієрей зазначив, що після Воскресіння зустрічі апостолів із Христом були сповнені простоти та певного родинного затишку:

«Об’явлення Воскреслого Ісуса учням стали неначе родинними зустрічами, під час яких панувала атмосфера тепла, розради та миру».

Відтак проповідник роздумував над страхом, який виникає в людей при нових зустрічах.

«Головним ворогом близькості людини є страх. Ми боїмося чергових ран. Людина боїться, що зближуючись із кимось, знову зазнає ран. Просімо сьогодні про благодать прагнути близькості з Воскреслим Ісусом», — зазначив Владика Микола.

Також Владика Микола заохотив молільників, аби вони невтомно просили у Господа близькості з Ним і знаходили у своєму серці недовіру й страх, щоб у подальшому житті їх викорінювати.

«Близькість Ісуса — це чистий дар, який ми не повинні заслужити, оскільки нам часто здається, що приязнь до Христа потрібно здобути, проте Він хоче бути завжди близько з нами», — зауважив Архієрей.

«Сьогодні Воскреслий Ісус каже до кожного з нас та запрошує кожного з нас: “Прийди та діткнися моїх ран”», — мовив на завершення проповіді Владика Микола.

Моління продовжились Хресною дорогою, під час якої вірні спільно з духовенством роздумували над великим чудом Христовим, а саме його Воскресінням.

Відтак відбувся молебень до Богородиці, який очолив віцеректор семінарії о. Василь Михнюк, під час якого прочани приклонялись до чудотворної ікони й були помазані єлеєм.

Кульмінацією молінь стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Владика Микола у співслужінні духовенства Івано-Франківської Архієпархії.

Після Літургії Архієрей звернувся до усіх прочан із закликом часто звершувати паломництво на Крилоську гору, несучи свої потреби й прохання до нашої Небесної Матері.

На завершення у храмі лунала молитва-гімн за Україну «Боже великий, Єдиний».

Фото — бр. Теодор Кудлик

Інформаційний центр ІФДС за матеріалами фейсбук-сторінки відпустового місця Крилоської чудотворної ікони