Новини

Блаженніший Святослав освятив новий престіл в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового

У неділю Всіх святих, 30 червня, з архіпастирськими відвідинами до Івано-Франківська прибув Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук. У часі візиту Предстоятель освятив новий престіл та очолив Архієрейську Божественну Літургію в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового. В історичній події активно взяла участь семінарійна спільнота на чолі з ректором семінарії о. Тарасом Путьком.

Чин освячення новоспрорудженого престолу своїм співом супроводжував семінарійний октет «Te Deum», а також архієрейська прислуга — браття-семінаристи ІФДС.

Про це пише Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

У часі освячення престолу, згідно з обрядом, Блаженніший Святослав спільно з душпастирями обмив престіл джерельною водою, добірним вином та рожевою водою, а відтак помазав його святим миром. Далі відбулася процесійна хода на прилеглій площі із мощами святих.

Після цього Архієрей заклав всередину престолу мощі святого священномученика Йосафата Кунцевича, Папи Римського Урбана, блаженних священномучеників Симеона Лукача, Івана Слезюка та Миколая Чарнецького і залив їх воскомастикою. Пізніше жертовник ввібрали в обруси, а увінчав святу трапезу кивот, де перебуває Господь наш Ісус Христос, утаєний у Пресвятій Тайні Євхаристії.

Згодом розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав у співслужінні Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, Єпископа Мельбурнської Єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла Владики Миколи Бичка, Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії Владики Миколи Семенишина, а також о. Юрія Новіцького, настоятеля святині, о. Степана Балагури, синкела у справах духовенства та священничих родин Архієпархії, о. Тараса Путька, ректора Івано-Франківської духовної семінарії, сотрудників парафії й запрошених священнослужителів.

Звертаючись у своїй проповіді до присутніх, Предстоятель мовив:

«Сьогодні в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового відбувся історичний момент — ми освятили новоспоруджений престіл. Згідно з літургійною традицією Візантійської Церкви, престіл — це криниця, джерело, звідки випливають ріки Божого Духа на ввесь народ, який приходить для того, щоб почерпнути».

«Освячуючи цей престіл, ми сьогодні вклали в нього мощі святих мучеників нашої Церкви. Разом з мощами святого Йосафата у цьому престолі спочили мощі тих святих, які були вашими попередниками у тій ході до вічності — блаженних священномучеників Миколая Чарнецького, Івана Слезюка, Симеона Лукача. Мабуть, якби за життя їм сказали, що прийде час, коли їхні мощі вкладуть у престіл на тому самому місці, де вони молилися, вони б дуже здивувалися. А це означає, що покликання до святості подібне до церковної процесії — де хтось іде попереду, а хтось слідує за ним. Ті святі, які сьогодні спочивають у цьому престолі, є вашими попередниками до Неба. Ідіть за ними. Слідуйте тими дорогами, якими вони йшли, будьте добрими наслідниками їхнього життя. Не збийтеся з тієї дороги, яку вони навіки вказали тим, хто прийде після них. Ось що означає брати свій хрест і йти за Христом — покликання бути Його достойними», — зазначив Глава УГКЦ.

Після Божественної Літургії у святині лунало Многоліття, а відтак Патріарх звернувся до присутніх із такими словами:

«Дозвольте сердечно подякувати за можливість бути сьогодні з вами на запрошення Митрополита Володимира. Дякуємо вам, Владико, за те, що так справді по-батьківськи дбаєте про розвиток не тільки вашої Архієпархії, але й Митрополії. Дякую за те, що Ви так вміло свідчите своїм особистим пастирським життям і служінням».

Згодом Архієрей подякував священнослужителям за спільну молитву, зокрема настоятелю парафії – о. Юрію Новіцькому за підготування до Чину освячення нового престолу.

«Дякуємо усім жертводавцям, які спричинилися до спорудження цього престолу й цим увіковічили свою пам’ять не тільки на землі, але й між святими у Небі».

Завершилися урочисті богослужіння молитвою за Україну «Боже Великий, Єдиний».

Інформаційний центр ІФДС