Новини

Митрополит Володимир уділив ієрейські свячення випускнику ІФДС

У неділю, 12 травня, на парафії свв. Кирила і Методія, що у Крихівцях, поблизу Івано-Франківська, відбулося особливе свято – храмовий празник. З цієї нагоди Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин очолив Архієрейську Божественну Літургію, у часі якої уділив пресвітерські свячення диякону Роману Бойцанюку — випускнику Івано-Франківської духовної семінарії.

Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

На святкове моління численно зібралися парафіяни, гості храму, діти й молодь, а також духовенство.

Митрополиту Володимиру під час Літургії співслужили Владика-номінант Теодор Мацапула, якого Святіший Отець Франциск обрав на Єпископа Мукачівської Греко-Католицької Єпархії, о. Йосафат Бойко, ВС, настоятель парафії, о. Антоній Вацеба, ВС, протоігумен Згромадження Воплоченого Слова в Україні, о. Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації Архієпархії, о. Артемій Новіцький, ігумен монастиря Царя Христа в м. Івано-Франківськ, душпастирі парафії, отці Згромадження Воплоченого Слова й запрошені священнослужителі.

Моління своїм співом супроводжував семінарійний октет «Te Deum».

У часі моління Архієрей виголосив проповідь, роздумуючи над уривком із Євангелії, який читаємо в Томину неділю:

«Бачимо, що святий Тома пережив свою кризу віри, шукаючи правду, відкриту йому пізніше через Божу любов. Багато християн мусіли дійти до своєї віри подібним шляхом, щоб нарешті могти визнати разом зі святим Томою: Господь мій і Бог мій!».

«Сьогодні матері переживають за своїх дітей, особливо за наших українських Воїнів, що на Сході захищають Україну від ворога. Материнська любов є відблиском Божої любові. Мати – це любов, терпеливість, розуміння й посвята», — додав Архієрей, вітаючи матерів з їхнім святом.

У часі Літургії, за Чином поставлення ієреїв, після Херувимської пісні Митрополит Володимир рукоположив у пресвітерський сан диякона Романа Бойцанюка.

Новопресвітер після трьох обходів престолу зачитав визнання віри, а відтак Владика Володимир прочитав молитви ієрейських свячень.

Далі новоієрей був облачений у священичі ризи: епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон, а також отримав служебник, дискос і чашу. Згодом о. Роман став до престолу й спільно з іншими душпастирями співслужив Архієпископу Божественну Літургію.

Після богослужіння Митрополит Володимир доручив зачитати протодиякону Андрію Тузу подячну грамоту від Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука для о. Йосафата Бойка, синкела у справах монашества Архієпархії, з нагоди 20-ліття його священства, за ревне служіння Церкві й народові, пастирську жертовність й відданість у справі проповідування Євангелії.

Згодом Митрополит Володимир привітав новопоставленого о. Романа Бойцанюка із пресвітерськими свяченнями, а також владику-номінанта Теодора Мацапулу з нагоди його призначення Святішим Отцем Франциском на Єпископа Мукачівської Греко-Католицької Єпархії. Відтак у храмі лунало Многоліття.

На завершення відбувся святковий концерт та благодійний ярмарок на підтримку Збройних сил України.

Інформаційний центр ІФДС