Новини

В стінах Духовної семінарії провели екологічну конференцію

У середу, 14 вересня, коли наша Церква святкує День Бога Творця, а також день початку нового церковного року (індикту), в семінарійному храмі провели екологічну конференцію. Зустріч організував о. Михайло Дзуль, референт Екологічного бюро УГКЦ в Івано-Франківській Архієпархії.

Захід розпочалося із спільного молебню до Бога Творця, під час якого брати-семінаристи молилися за збереження навколишнього середовища у світі та в Україні, яке погіршилося в умовах війни.

Після спільної молитви до присутніх звернувся о. Михайло Дзуль, який привітав семінарійну братію зі святом, зачитав звернення Екобюро з нагоди цього празника, та закликав присутніх до поглиблення своїх екологічних знань, щоб бути готовими дати відповіді на актуальні екологічні виклики, особливо енергетичні, бо напередодні зими спостерігаємо цілеспрямовані удари ворога саме по енергетичній структурі України і питання максимально ефективного використання та заощадження енергії будуть надзвичайно актуальними цієї зими.

Опираючись на слова Євангелія, о. Михайло зазначив, що «важко уявити собі життя сучасної людини без електроенергії, без світла, ніхто не хоче залишатися без тепла і в темряві. Подібно і духовне життя людини не може бути огорнуте мороком гріха чи незнання, і кожен має прямувати до світла яким є Христос». Екореферент закликав майбутніх душпастирів долучатися до поширення інформації про важливість підвищення енергоефективності як культових споруд так і приватних помешкань, заощадження природних ресурсів, необхідність особистого внеску кожного українця для подолання енергетичних викликів і наближення нашої перемоги.

Згодом представник Екобюро УГКЦ коротко представив мету і завдання цьогорічних Місій задля збереження створіння і запросив семінаристів проявити свої здібності і таланти та поглибити екологічні знання, беручи участь у Всеукраїнському екологічному конкурсі «Відповідальність за створіння», присвяченому темі «Вплив війни на довкілля».

Наприкінці зустрічі о. Михайло заохотив семінаристів приєднуватися до Екологічного відділу семінарії, який відновив свою діяльність після перерви, спричиненої теперішніми подіями в Україні.

Джерело: ecoburougcc.org.ua