Новини

Зустріч з головою Катехитичної комісії Івано-Франківської Архиєпархії

6 листопада семінаристи в Івано-Франківській духовній семінарії мали нагоду почути лекцію про сучасну катехизацію. Її підготував голова Катехитичної комісії Івано-Франківської Архієпархії о. Василь Качмарський.
Катехизація займає чільне місце у житті Церкви. На неї звертають велику увагу архієреї нашої Церкви. Однак, з чого вона повинна розпочинатися? За словами о. Василя катехизація повинна розпочинатися саме з євангелізації: «Якою є головна мета катехизації? Безперервно зростати у вірі! А Євангелізації? Зродити у людей віру! Якщо людина не має віри, то як можливо допомогти їй зростати в тому, що в ній ще не зародилася?».
Катехизація не повинна концентруватися на окрему категорію людей. Дуже часто вона розпочинається і завершується підготовкою дітей до Першої Сповіді та урочистого Причастя. Отець-лектор наголошує, що «потрібно пам’ятати про всіх: від найменших до найстарших, приділяючи особливу увагу катехизації сімей, ніколи не зводячи цей процес до якихось окремих груп осіб».
Інколи катехитична діяльність може набрати шалених обертів, тоді священик розуміє, що самостійно справитись з нею є надзвичайно складно. В таких випадках о. Василь зазначає, на допомогу повинні прийти катехити: «Особа катехита у справі катехизації займає окреме особливе місце. На жаль, часто священники залучають до праці осіб, які мають відношення до педагогіки (вчителів, вихователів дошкільних закладів), ба більше — повністю довірять їм катехитичну діяльність на парафії. Проте, варто пам’ятати, що у них немає жодної богословської освіти. Катехити повинні бути на парафії, проте це мають бути люди, які розуміють що роблять. Священник обов’язково повинен контролювати цю дільнсть, співпрацючи зі своїм катехитом».
Катехизація повинна бути збалансованою. Потрібно розуміти, що це не тільки навчання, а й різного роду ігри, поїздки, майстер-класи, літні табори, прощі, волонтерська діяльність тощо. Однак, це все має підкреслювати цільові теми катехизи.
Сьогоднішній світ є дуже швидким і динамічним. Те, що є сьогодні актуальним, завтра вже може бути застарілим. Тому «навчання священника чи катехита не повинно мати якісь конкретні часові рамки. Вони повинні вчитися постійно, щоб могти відповідати викликам часу».
На завершення о. Василь підсумував, що для того, щоб катехитична діяльність на парафії мала позитивний результат, її потрібно розуміти і любити.
Після лекції, ректор семінарії о. Олексій Данилюк подякував лектору за цікаву і змістову доповідь та закликав усіх бути досвідченими катезитами у майбутньому священстві.